Cloud Services wdraża platformę ubezpieczeń komunikacyjnych w PKO Banku Polskim


Dzięki nowej platformie, zaprojektowanej przez Cloud Services, doradcy PKO Banku Polskiego mogą tworzyć dla klientów pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych (OC+AC+NNW+Assistance). Nowością na rynku jest możliwość skorzystania z oferty różnych zakładów ubezpieczeniowych w ramach jednego pakietu asekuracyjnego i w jednym procesie zakupowym.

W ofercie platformy przygotowanej dla klientów PKO Banku Polskiego znajdują się polisy Towarzystw Ubezpieczeniowych: Benefia, Proama (marka Generali), InterRisk, Link4 (grupa PZU), AXA oraz PKO Ubezpieczenia.

Unikalną cechą narzędzia zaprojektowanego przez Cloud Services jest możliwość łączenia ich usług i stworzenia własnego najkorzystniejszego pakietu ubezpieczeniowego. Klienci mogą wybrać standardowe ubezpieczenie OC, wzbogacić je o wybrany pakiet AC, NNW, Assistance.

- Współpraca przy tworzeniu, a następnie wdrożenie innowacyjnego na polskim rynku systemu do sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych był jednym z naszych największych wyzwań - mówi Maciej Apanowicz, Business Development Director w Cloud Services.

Pierwszą fazą uruchomienia nowej platformy ubezpieczeniowej było udostępnienie jej w oddziałach banku. Została ona już zakończona i z nowej usługi skorzystać można w każdej placówce banku w Polsce. Działa bardzo sprawnie - po wyborze opcji ubezpieczenia przez klienta, wysokość składki jest obliczana w kilka minut.

- Zamknęliśmy pierwszy z kluczowych etapów projektu. Stworzyliśmy intuicyjny system dedykowany dla doradców Klientów PKO Banku Polskiego, dzięki któremu mogą oni w szybki sposób porównać i przedstawić Klientom ofertę produktów z kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych, a następnie zawrzeć w ich imieniu polisę ubezpieczeniową - podsumowuje Łukasz Lewandowicz, Project Manager z Cloud Services.

Kolejny etap współpracy Cloud Services i banku dotyczy internetowych kanałów dostępu do usług. W chwili obecnej trwają prace nad wdrożeniem platformy ubezpieczeniowej zarówno w aplikacji IKO, jak i w serwisie transakcyjnym iPKO. 

Cloud Services dostarcza innowacyjne rozwiązania do obsługi transakcji elektronicznych i wsparcia sprzedaży online, ale również dedykowane rozwiązania IT dla sektora bankowego oraz ubezpieczeniowego.

ubezpieczenie komunikacyjne.jpg