Cloud Services digitalizuje Bank of Africa

 

Logo_PP.png

 


 

 

Cloud Services nawiązał współpracę z Grupą Bank of Africa. Jej efektem jest innowacyjna platforma sprzedażowa połączona z usługami kredytowymi, którą tworzyć będą sklepy i regionalne oddziały banku w 18 afrykańskich krajach.

Tworzona platforma zakupowa wpisuje się w trend dynamicznego rozwoju usług finansowych na kontynencie afrykańskim mocno opartego na bankowości elektronicznej i usługach mobilnych.

Cloud Services i Bank of Africa tworzą wspólnie platformę marketplace, która będzie umożliwiała klientom wybór konkretnego produktu (np. z działu RTV i AGD), sfinansowanie jego zakupu za pomocą kredytu konsumpcyjnego, a następnie odebranie go ze sklepu.

Cloud Services odpowiada za wdrożenie i utrzymanie systemu zakupowego i finansowego. Przygotowane zostały narzędzia i procedury gwarantujące funkcjonalność i bezpieczeństwo nowo powstałej platformy, m.in. integracja serwisu z systemem bankowym i systemami wysyłki SMS/email, obieg dokumentów oraz mechanizmy administracyjne takie jak - wgrywanie plików pre-scoringowych (kwoty dostępne dla poszczególnych klientów), wgrywanie produktów, zarządzanie stanami magazynowymi w punktach, zarządzanie procesem, komunikatami i treściami.

Jako pierwsi zakupy za pośrednictwem platformy będą mogli robić mieszkańcy Madagaskaru. Następnie działalność platformy zostanie rozszerzona na pozostałe 17 krajów, w których swoje oddziały ma Bank of Africa.

- W krajach afrykańskich od kilku lat mamy do czynienia z bardzo dynamicznym rozwojem sektora bankowego. Co więcej rynek ten jest mniej zainteresowany tradycyjną bankowością, za to bardzo dobrze przyjmują się tu usługi elektroniczne. Dla znacznej części populacji podstawowym narzędziem do obsługi usług finansowych jest telefon komórkowy. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań w sektorze bankowości pozwoli stworzyć innowacyjny i funkcjonalny produkt, który odniesie sukces we wszystkich krajach, w których planowane jest jego wdrożenie - mówi Katarzyna Guerrero International Business Development Manager z Cloud Services.

Grupa Bank of Africa (BOA Group) jest międzynarodowym panafrykańskim konglomeratem finansowym prowadzącym działalność w 18 krajach. Na pozycji lidera rynku umacnia ją rozwijanie usług elektronicznych. Współpraca z Cloud Services rozpoczęła się w 2020 r., a wdrażana właśnie platforma sprzedażowa jest jej pierwszym rezultatem.

Cloud Services to spółka oferująca rozwiązania IT dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego, zwiększające zasięg i efektywność procesów sprzedażowych.

O Grupie BANK OF AFRICA

Grupa BANK OF AFRICA ma obecnie siedzibę w 18 krajach, z których 8 znajduje się w Afryce Zachodniej (Benin, Burkina Faso, Ghana, Wybrzeże Kości Słoniowej, Mali, Niger, Togo i Senegal), 8 w Afryce Wschodniej i regionie Oceanu Indyjskiego (Burundi, Dżibuti, Etiopia, Kenia, Madagaskar, Rwanda, Tanzania i Uganda), a także w Demokratycznej Republice Konga i we Francji.

Grupa BANK OF AFRICA posiada większościowy pakiet akcji BMCE Bank, trzeciego banku w Maroku. Zapewnia solidne wsparcie strategiczne i operacyjne Grupie BANK OF AFRICA, a także bezpośredni dostęp do rynków międzynarodowych dzięki obecności w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

 

www 608x334.png