Nowe serwisy tematyczne onet.pl


Przygotowaliśmy już 8 nowych serwisów tematycznych działając na zlecenie Onetu.

Współpraca między firmami obejmuje zarówno wypracowanie założeń biznesowych dla poszczególnych serwisów, jak również wykonanie projektu, wdrożenie i utrzymanie gotowej realizacji. Ostatnie wspólne realizacje to serwis tematyczny gotowanie.onet.pl, repertuar.onet.pl oraz olimpiada.onet.pl.

Unikalny model partnerstwa technologicznego między Onet a Cloud Services polega przede wszystkim na ścisłej współpracy obu stron na poszczególnych etapach przygotowywania serwisów. Realizacja projektów ma każdorazowo charakter kompleksowy – od opracowania wizji serwisu, przez stworzenie projektu funkcjonalnego, projektów graficznych, po produkcję, testy i udostępnienie finalnej wersji w Internecie. Cloud Services świadczy również na rzecz Onetu usługi w zakresie utrzymania i rozwoju serwisów. Do zadań firmy należą: projektowanie i budowa skalowalnej architektury systemu spełniającej wysokie wymagania w obszarach dostępności, niezawodności oraz wydajności, obsługa techniczna, monitoring, aktualizacja środowisk, cykliczne testy i audyty oraz obsługa kopii zapasowych.

„Współpraca z Cloud Services przy opracowywaniu serwisów tematycznych ma charakter aktywnego partnerstwa. Firma elastycznie reaguje na pojawiające się wyzwania i umiejętnie potrafi im sprostać.” – powiedział Jarosław Walaszek, Kierownik Działu Zarządzania Projektami w Grupie Onet.

W ramach współpracy portfolio tematyczne Onetu wzbogaciło się o nowe serwisy, a część dotychczas istniejących serwisy została przygotowana w unowocześnionej odsłonie. Ścisłe współdziałanie między firmami zaowocowało realizacją takich serwisów jak:

Jedną z najciekawszych realizacji jest serwis TV.onet.pl, będący funkcjonalnym i umożliwiającym personalizację przewodnikiem po kanałach telewizyjnych. Serwis został stworzony z myślą o spełnieniu oczekiwań współczesnego telewidza, który chce szybko i wygodnie znaleźć potrzebne informacje o programach i filmach. Innowacyjnym rozwiązaniem wzbogacającym serwis jest jego powiązanie z bogatymi treściami wideo oraz informacjami udostępnianymi przez inne serwisy tematyczne Onetu. Wyróżnikiem projektu jest prezentacja ramówki poszczególnych stacji w poziomej lub pionowej osi czasu oraz możliwość filtrowania kanałów w zależności od dostawcy sygnału. Serwis posiada wyszukiwarkę, wygodną opcję dodawania ulubionych kanałów, która umożliwia szybki dostęp do ulubionych stacji oraz jest zintegrowany z usługą VoD działającą w ramach Onetu.

„Prace nad serwisami realizowanymi we współpracy z Onetem skoncentrowane są na stworzeniu miejsc w Internecie, które staną się przewodnikami dla użytkowników po danej tematyce. Każdorazowo poszukujemy pomysłów na unikatowy i jednocześnie zrozumiały dla wszystkich, a przede wszystkim intuicyjny sposób prezentacji. Ma on kluczowe znaczenie, szczególnie w kategoriach, w których konkurencja między serwisami o zbliżonej tematyce jest bardzo silna” – powiedział Sebastian Papierz, Deputy Director Business Development w Cloud Services.

Jednym z ostatnich wspólnych projektów  jest Gotowanie.onet.pl – nowa odsłona jednego z najpopularniejszych serwisów tematycznych. Realizując projekt specjaliści z obu firm skoncentrowali się przede wszystkim na intuicyjności serwisu. Duży nacisk położony na multimedia pozwolił na wzbogacenie treści jako źródła inspiracji dla użytkowników. Wyzwaniem dla zespołu projektowego było przeniesienie liczącej ponad 33 tys. rekordów bazy przepisów oraz utrzymanie i rozbudowanie aktywnej społeczności zgromadzonej na forum wokół tematu kulinariów.

Współpraca między Grupą Onet.pl a Cloud Services stale się rozwija. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnego serwisu. Jednocześnie firmy pracują nad nowymi realizacjami, które stanowić będą uzupełnienie oferty największego polskiego wydawcy online o nowe zakresy tematyczne.

onetpl.jpg