Obsługujemy Euro 2012


Arena Gdańsk Operator, Spółka, która wspiera UEFA w organizacji tej niepowtarzalnej imprezy na stadionie w Gdańsku zdecydowała się powierzyć firmie Cloud Services zadanie opieki nad wszystkimi systemami teleinformatycznymi.

Arena Gdańsk Operator, Spółka, która wspiera UEFA w organizacji tej niepowtarzalnej imprezy na stadionie w Gdańsku zdecydowała się nam powierzyć  opiekę nad wszystkimi systemami teleinformatycznymi. Od momentu otwarcia PGE Areny świadczymy usług konsultingowe i outsourcingowe w dziedzinie ICT na obiekcie. Jako Cloud Services posiadamy wszystkie niezbędne kompetencje do kompleksowego zarządzania sieciami informatycznymi i telekomunikacyjnymi, AV-TV oraz systemami bezpieczeństwa, gwarantując ich niezawodność w trakcie trwanie imprezy masowej, jaką są Mistrzostwa Europy.

„Odpowiadamy za kompleksowe zarządzanie sieciami informatycznymi i telekomunikacyjnymi, AV-TV oraz systemami bezpieczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że systemy podczas imprezy masowej muszą być absolutnie niezawodne. Dlatego przed każdym takim wydarzeniem wykonujemy cykl testów każdego z elementów ICT” – mówi Marcin Burda, Board Advisor, Cloud Services.

Na PGE Arena Gdańsk obsługujemy m.in.: cyfrową telewizję stadionową, ekrany LED, sale konferencyjne czy nagłośnienie obiektu. Działania w zakresie bezpieczeństwa obejmują: CCTV – monitoring wizualny, SKD, czyli kontrolę dostępu, sygnalizację włamań i alarmowania w razie pożaru, DSO – dźwiękowy system ostrzegawczy oraz monitoring konstrukcji dachu. Nadzorujemy także sprawne działanie programu identyfikacji widzów.

„Warto podkreślić, że stadion wyposażony jest w systemy wczesnego wykrywania i zapobiegania zagrożeniom: wszystkie urządzenia obiektowe posiadają stały monitoring elektroniczny oparty na co najmniej trzech systemach. Chroniona jest także warstwa serwerów aplikacyjnych i usługowych. Te rozwiązania gwarantują nie tylko niezawodność systemów IT, ale przede wszystkim bezpieczeństwo kibicom i uczestnikom imprez” – mówi Marcin Burda, Board Advisor, Cloud Services.

Na stadionie na stałe przebywa zespół specjalistów od nas z firmy, który w zależności od specyfiki organizowanych imprez jest odpowiednio rozbudowywany. Działalność grupy zarządzającej systemami dzieli się na obsługę codzienną, która polega na bieżącym utrzymaniu systemów oraz pracę w trybie eventowym realizowaną według naszych autorskich procedur. Dodatkowo wszystkie alarmy obsługiwane i nadzorowane przez Cloud Services zostały zintegrowane, dzięki czemu wszelkie dane zgromadzone są w jednym miejscu, a osoby zarządzające mają pełną wiedzę o sytuacji na stadionie. Całość tych rozwiązań zapewnia sprawność działania sieci, a także szybkie i skuteczne usuwanie wszelkich zagrożeń.

Cały nasz Zespół  dedykowany projektowi PGE Arena Gdańsk przeszedł specjalistyczne szkolenia obejmujące wszelkie aspekty organizacji imprez masowych.

PGE Arena Gdańsk ICT – fakty i liczby:

  • 42 różne instalacje ICT
  • 320 ekranów telewizji stadionowej
  • 250 punktów dostępu Wi-Fi
  • 428 kamer monitoringu
euro2012.png