Szybka pożyczka w Banku Smart - pozwól się sprawdzić na Facebooku


Na początku listopada zakończyliśmy pracę nad technologią objawiającą się kompleksową platformą do obsługi i sprzedaży kredytów online

Projekt został zrealizowany dla Smart Banku.

System wykorzystuje metodę social scoring polegającą na zmianie podejścia udzielania kredytów on-line biorąc pod uwagę społecznościową stronę Internetu i finansów. Proces ten polega na analizie informacji o kliencie na przykład z serwisów społecznościowych. Dzięki danym zawartym na portalach bank będzie podejmował decyzję o sprzedaży danego produktu finansowego. Opracowana technologia ma za zadanie usprawnić i przyspieszyć cały proces przyznawania kredytów (nawet do 15 min.).

Platforma opracowana przez Cloud Services to narzędzie, które zawiera wszystkie wymagane instrumenty do pozyskania klienta, oceny ryzyka, obliczenia zdolności kredytowej, podjęcia decyzji, wygenerowania i podpisania umowy on-line, aż po wypłatę środków. Nasza firma odpowiada również za jakość i wydajność platformy, zbieranie danych z social media oraz za mechanizmy antyfraudowe.

Opracowany system jest zintegrowany z BIK, dzięki czemu platforma jest w stanie odrzucić nierzetelnych kredytobiorców, wspierać sprzedaż różnych produktów bankowych np.: lokaty, konta, karty kredytowe. Cały projekt wdrożony jest w modelu outsourcingowym i zaprojektowanym w technologii RWD, dzięki czemu serwis jest dostosowany zarówno do specyfiki urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych.

smartbank.png